2022

Diskusní fórum

Zde můžete hledat posily do týmu, napsat dotaz či vzkaz organizátorům a ostatním hráčům.

Turbo (Chlámotlamy), 27. 9. 2022 08:04

Ahoj, moc díky za skvělou šifrovačku! Musím za tým říct, že tohle byla první akce, kde se nám podařilo doběhnout v čas (né jak loni... :D ) a všechno vyluštit.

Moc se nám líbílo, že šifrovací nápovědy dávaly smysl a opravdu pomohly k vyluštění! (božíííí!)
Další pochvalu chceme udělit za příběh, který krásné doplnil atmosféru ... a navíc jednotlivé texty většinou potvrzovaly i "správná řešení". Mělo to pozitivní/motivační dopad. :)

Malinký nedostatek jsme vnímali u Čertovy šifry, kdy jsme nedokázali lokalizovat "propustek" podle mapy (mapy.cz) a jediné vodítko byl název ulice.

...a máme malinkou prosbu/návrh na příští rok: přejeme si, aby se příští šifrovačky mohl účastnit tým o 6 lidech -> pro nás je to spíše stmelovací aktivita "až se zase sejdeme" a společně za-lamíme. Jestli to projde, děkujeme! Ale určitě pochopíme pokud tato změna nebude možná/chtěná. :)

Tak ještě raz, moc dík!

Tomáš (Losíci), 26. 9. 2022 23:26

Skvělé, trochu nás převezla sedmá šifra ale jinak jsme je zvládali. Příště bych ocenil prostřední šifru poblíž nějakého občerstvení, jako to bylo minule ;)

Radka (Organizátoři), 26. 9. 2022 13:15

Děkujeme za podrobnou zpětnou vazbu. Organizační nedostatky se určitě pokusíme příště co nejvíc minimalizovat (detaily musíme probrat s celým týmem). Zatím jsem aspoň nastavila maximální délku komentáře na pětinásobek :-)

Petr (Rohy), 26. 9. 2022 10:58

...tak ještě se dívám do řešení a musím složit dodatečně poklonu za šifru Wordle. Řešili jsme jenom z wordlu samotného (nebylo to jednoznačné, ale ze zbylých písmen to už šlo poskládat tak, aby to dávalo smysl), o významových spojeních jsme nevěděli. Veliká krása!

Petr (Rohy), 26. 9. 2022 10:46

...a taky máte omezenou délku komentáře v diskusi :-)

Taky jsme si nechali od orga potvrdit, že jdeme ke správnému propustku, ten nám to potvrdil, ale šifra byla jinde...

Ještě jsem chtěl napsat, že cíl v Lipce byl neoznačený a daleko široko nikde nikdo, to v kombinaci s tím, jak vypadala "šifra" (větvičky rozmarýnu) moc jistoty nepřidalo a málem jsme kvůli tomu nestihli cíl vůbec.

Takže těch organizačních nedotahů je trošku škoda.

Na druhou stranu návštěva digitária, střechy hvězdárny a exploratoria byla krásná a trasa byla vyloženě luxusní s překrásnými výhledy na Brno. Takže hru jsme si strašně moc užili a příští rok určitě půjdeme zase!

Petr (Rohy), 26. 9. 2022 10:43

Orgové, díky moc za hru! Šifry byly vypečenější a zajímavější než vloni, což nám jako zkušenějšímu týmu spíše vyhovovalo. Moc se nám líbily knížky, čerti a osmisměrka, i když tu jsme museli nápovědovat. Dcera si pochvalovala i noční výlet na lodi, i když já moc vodák nejsem a spíš jsem se tam trápil...

Trochu kazily dojem mírné organizační zádrhele - na stanovištích orgům nešlo načítat kódy, nejhorší to bylo u Mendela, kde jsme strávili tak pět minut tím, že orgyně telefonovaly na centrálu, překládaly název týmu do ruštiny a po celou tu dobu nám nechtěly vydat šifru, abychom mohli luštit. Těch pět minut nás třeba stálo v cíli nejmíň jedno místo, ale to už je detail. I ostatní orgové příliš nechápali, že jde taky trochu o čas a že by si neměli uklízet v mobilu místo skenování kódu.


Neuvažovali jste o tom, že byste (jako všechny ostatní šifrovačky, co existují) místo orgů na každé šifře umisťovali mrtvé schránky? To by vyřešilo spoustu problémů.

Radka (Organizátoři), 25. 9. 2022 20:28

Už se můžete podívat na šifry a jejich řešení. Omlouvám se za drobné zpoždění, akci jsme teď pro vás připravovali dnem i tmou :-)
Jsme moc zvědaví na vaši zpětnou vazbu na celou hru. Pište ji prosím sem do fóra, případně e-mailem na info@lamolamy.cz
Nemusíte ani bát být kritičtí. Ať víme, co vylepšit :-)
Děkujeme.

Terka (OtirrubExuled), 21. 9. 2022 13:22

Ahoj, hledáme do týmu hráče! Klidně začátečníky :-).
Pokud chcete, ozvěte se nejlíp na fb Tereza Košer Škeble, nebo whatsapp 792278557.
Díky!

Petr Svoboda (...hledám), 5. 9. 2022 22:30

Ahoj, nenašel by pro mě někdo místo v týmu? Touhle dobou budu mít zkušenosti ze 3 šifrovaček, takže asi nebudu lídr týmu, ale snad to se mnou nebude ani naprostá ka-lamy-ta; bohužel všichni moji šifro-známí budou touhle dobou někde jinde. Ozvěte se na svope@email.cz, pokud bystě mě chtěli adoptovat. Děkuji

Radka (Organizátoři), 29. 5. 2022 11:29

Slavnostně spouštíme web pro druhý ročník hry. Tímto zároveň začíná registrace týmů. Těšíme se na vás!